Tu jesteś:   Strona główna >  Laureaci 2017

Laureaci 2017

Laureatami Nagrody Kisiela 2017 zostali

Jadwiga Emilewicz, Jarosław Kaczyński, Mariusz i Paweł Szataniak oraz Ryszard Pieńkowski.

Jadwiga Emilewicz – „za pracowitość i przedsiębiorczość w polityce”
W swoim wystąpieniu odtworzonym podczas gali przypomniała, że „to Kisielewski mówił o tym, żeby stawiać na wysokie technologie, a w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii tworzymy właśnie takie warunki”

Jarosław Kaczyński – „za walkę, konsekwencję i niezłomność, którą muszą doceniać nie tylko sojusznicy, ale również przeciwnicy polityczni”. W swoim liście prezes PiS dziękując za nagrodę podkreślił, że „jego ugrupowanie właściwie zdiagnozowało nasza rzeczywistość i obrało słuszną drogę”

Mariusz i Paweł Szataniak – „za doskonałą przyczepność w biznesie”
Bracia Szataniakowie stworzyli Wielton, firmę znaną w Polsce i poza jej granicami, jednego z wiodących producentów w Europie naczep, przyczep i zabudów do aut. Przeżywali również w biznesie trudne chwile, bo droga do sukcesu rzadko bywa wygodną autostradą.

Ryszard Pieńkowski – „za codzienny biznes, prawo i finanse”. Jako wydawca z pewnością krzewi wiedzę ekonomiczną Polaków. Nazywany "królem księgowych" i "magnatem wydawniczym".

Obejrzyj relację z Gali Nagrody Kisiela 2017

„Tegoroczna Gala to powrót do tradycji. Kisiel uwielbiał przesiadywać właśnie w Cafe Rozdroże – rozmawiać z przyjaciółmi, pisać, rozmyślać, pić...
To właśnie tutaj pierwotnie były rozdawane nagrody Kisiela, które wręczał sam patron. Ludzie stali w oknach, to było ważne wydarzenie kulturalne, zaś sam Kisiel, on po prostu umiał rozmawiać ze wszystkimi. Samą nagrodą – też jest przekorna, nie wszystkim z nią po drodze, budzi kontrowersje. Jedni członkowie kapituły tylko nominują, inni tylko głosują. Mają inne poglądy polityczne (…) Nagroda Kisiela jednak zawsze pozostawała nieodłącznie związana z Tygodnikiem WPROST i tak powinno pozostać. Kisiel był najbarwniejszym felietonistą właśnie Wprostu, kto ma o nim przypominać, jak nie my?

– powiedział wydawca tygodnika „Wprost Michał M. Lisiecki

W części artystycznej galę uświetnił występ młodzieży z ZS nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie, którzy przypomnieli postać patrona szkoły prezentując swoje niezwykłe umiejętności aktorskie. Uczniowie i nauczyciele otrzymali mnóstwo gratulacji i podziękowań za stworzenie atmosfery sprzed lat.

Nagroda Kisiela została ustanowiona przez samego Stefana Kisielewskiego w 1990 roku pod patronatem tygodnika „Wprost”. Wyróżnienie jest wręczane w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca. Uroczysta gala odbyła się w ulubionej kawiarni Stefana Kisielewskiego – Cafe Rozdroże w Warszawie.